• English

Jülide Kaplan

Jülide Kaplan
Avukat

Jülide Kaplan

2017 yılında Yeditepe Üniversitesi’nden mezun olan Av. Jülide Kaplan, yasal stajını ağırlıklı olarak fikri mülkiyet ve bilişim hukuku alınında çalışarak İstanbul’da tamamladıktan sonra, 2018 yılında Kaplan & Kaplan Avukatlık Bürosu’na katılmıştır.

Üniversite’de katıldığı değişim programı kapsamında Washington College of Law’da karşılaştırmalı olarak Amerikan Hukukunda haksız fiiller (torts) ve sözleşmeler hukuku (contracts) üzerine eğitim almıştır. 2017’de Almanya-Kassel’de beşincisi gerçekleştirilmiş olan Ortak Türk-Alman Sempozyumu’na “Third Airport Project in Istanbul: Actual Developments Regarding the Environmental Impact Assessment” (“Çevresel Etki Değerlendirmesi Kapsamında Güncel Gelişmelerle 3. Havalimanı Projesi”) konusunu sunmak üzere aldığı davet üzerine konuşmacı olarak katılmıştır. Avrupa Birliği tarafından fonlanan Jean Monnet Bursu ile Münih’te bulunan Max Planck Enstitüsü’nde yüksek lisans çalışmalarını sürdürmektedir.

İleri düzeyde İngilizce bilen Av. Jülide Kaplan, ağırlıklı olarak sözleşmeler hukuku, borçlar hukuku ve yabancılar hukuku alanında çalışmaktadır.